Конспект уроку в 6 класі

Урок 26                                                     6 клас
Тема: Вкладені алгоритмічні структури повторення. Практична робота 10.
Мета :
·         навчальна: ознайомити учнів з такими поняттями, як «алгоритми з вкалденими циклами», «зовнішній цикл», «внутрішній цикл»; навчити створювати алгоритми з вкладеними структурами повторення в середовищі Скретч;
·         розвиваюча: розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
·         виховна:  виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість
Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, презентація уроку, підручник.
Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу, формування вмінь і навичок.
Програмне забезпечення: браузер, програма Скретч.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу до уроку
1.     Привітання із класом
2.     Вправа з кінезіології

Лобно-потиличний обхват опомагає зосередитися та налаштуватися на навчальний процес)

Треба сісти рівно, а потім покласти одну долоню на лоба, іншу – на потилицю. Потім треба заплющити очі, сконцентруватися на майбутньому занятті та зробити кілька глибоких вдихів-видихів.


3.     Повідомлення теми і мети уроку
-          Сьогодні ми з вами повторимо наші знання з теми, а також дізнаємось багато цікавого. А саме ми вивчимо вкладені структури повторення. Для того, щоб вас оцінити правильно, мені допоможе Скретч. За кожну відповідь та виконане завдання ви будете отримувати Котиків, за кількості яких і отримаєте бали за урок.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
Вікторина «Найрозумніший». На передодні учням було домашнє завдання підготувати по 2 запитання по темі. Спочатку учитель говорить перше запитання та ім’я учня, який буде на нього відповідати. Якщо учень відповів правильно, то він говорить своє запитання та ім’я однокласника, якому воно адресується. Якщо учень відповіді не знає, то відповідає та людина, яка підійме руку. І так далі… За кожну правильну відповідь учню дається    Котик. В кінці підраховуємо, скільки в кого Котиків.
-          Скажіть, на яку алгоритмічну структуру схожа наша вікторина? (Алгоритмічну структуру розгалуження)
III. Вивчення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
Алгоритми з вкладеними циклами – це такі алгоритми, у яких інструкції одного циклу є складовими іншого циклу.
Цикл, вкладений в інший, називають внутрішнім.
Цикл, у який вкладено внутрішній цикл, називають зовнішнім.
Давайте розглянемо наступну задачу.
Приклад1. Об’єкт переміщується із центра сцени 10 разів, кожного разу роблячи по 10 кроків і говорячи «Привіт!». Після цього він 4 рази повертається праворуч на 90  і здійснює таке саме переміщення.
Аналіз завдання свідчить, що об’єкт переміщується з центра сцени по квадрату, сторона якого дорівнює 100 пікселів. Перед кожним поворотом він каже «Привіт!».
Блок-схема даної програми:






 Програма переміщення об’єкта показана на малюнку.
У ній інструкції, що містяться у блоці повторить 10, - це внутрішній цикл, а інструкції блоку повторить 4 – зовнішній цикл.

Приклад 2. За допомогою команд категорії Олівець намалювати 4 рядки однакових ліній. Кожна лінія складається із п’яти відрізків різного кольору завдовжки 40 пікселів.
Обговорюємо з учнями, як розв’язати програму, складаємо блок-схему. Після цього вчитель показує готову програму та результат її виконання.
IV. Фізкультхвилинка
Вправи з кінезіології

Слон (щоб розслабитися)

Стати та нахилити голову до лівого плеча. Далі треба:
  • витягнути руку (ніби хобот слона);
  • почати малювати нею горизонтальну вісімку від центру зорового поля і вгору проти годинникової стрілки;
  • очима треба пильно стежити за кожним рухом пальців.
Вправа виконується повільно, по 3-4 рази кожною рукою.

Ковпак мудреця (покращення рівноваги та розумових здібностей)

Виконувати її учні можуть стоячи чи сидячі:
  • голову треба тримати прямо, але шия та підборіддя при цьому мають бути розслаблені;
  • треба взятися за вуха так, щоб великий палець опинився з тильного боку, а всі інші – попереду;
  • виконується масаж вух зверху донизу, а дійшовши до мочки, м’яко масажується і вона.
Вправа повторюється чотири рази.

V. Формування вмінь та навичок
Робота за комп’ютером
1) Інструктаж учителя.
2) Практична робота за комп’ютерами.
3) Вправи для очей.
4) Вправи з кінезіології

Сова (для зняття напруження)

Повторюємо наступні рухи:
  • праву руку покладіть на лівий м’яз між шиєю та плечем;
  • стисніть м’яз та починайте поволі повертати голову зліва направо;
  • потім починайте рух в зворотній бік;
  • губи складіть трубочкою і на видиху вимовляйте «ух!»;
  • поміняйте руку, поклавши її на правий м’яз та повторіть вправу.

VІ. Підбиття підсумків уроку
Обговорюємо:
-          Які цикли називають зовнішніми? внутрішніми?
-          Поясніть сутність алгоритму з вкладеними циклами.
-          Які команди середовища Скретч обов’язково містяться в алгоритмах із вкладеними циклами?
Рефлексія
1. Під час уроку я…
ü дізнався…
ü зрозумів…
ü навчився…
2. Найбільше мені сподобалося…
3. На уроках найкраще в мене виходило…
4. Я мав труднощі з…
5. Я хотів би ще дізнатися про…
VIII. Домашнє завдання
Відповідний параграф підручника. 
Завдання
Скласти блок-схему (в зошиті) та проект в середовищі Scratch: Малювання квадрата з шістьма клітинками по горизонталі і вертикалі за допомогою команд категорії Олівець.
Практична робота 10 «Вкладені алгоритмічні структури повторення»
1.    Запустіть програму, наведену на малюнку. Проаналізуйте результат її виконання й розробіть для неї блок-схему алгоритму.
   2.  Внесіть до даної програми такі зміни, щоб після завершення виконання команд внутрішнього циклу об’єкт змінював не тільки свій колір, але й розмір.
  3.  Внесіть до даної програми такі зміни, щоб після кожного переміщення по трикутнику об’єкт говорив: «Привіт!» і змінював свій розмір.
   4.  Розробіть програму безперервного переміщення об’єкта по квадрату.













 

Немає коментарів:

Дописати коментар